Jadual Kereta Api

Tentang Kami > Layanan > Jadual Kereta Api

Kedatangan/Keberangkatan dari Semarang Tawang ke Jakarta

Kereta Api Argo Sindoro (Eksekutif)

Stasiun
(Station)
KA 11

Kedatangan
(Arrival)

Keberangkatan
(Departure)

Sm.Tawang
06.00
Pekalongan
07.09
07.13
Tegal
07.56
08.00
Cirebon
08.55
09.00
Jatinegara
11.29
11.31
Gambir
11.41

 

Kedatangan/Keberangkatan dari Semarang Tawang ke Jakarta

Kereta Api Argo Muria (Eksekutif)

Stasiun
(Station)
KA 13

Kedatangan
(Arrival)

Keberangkatan
(Departure)

Sm.Tawang
16.00
Pekalongan
17.09
17.13
Tegal
17.56
18.00
Cirebon
18.54
19.02
Jatinegara
21.32
21.35
Gambir
21.44

 

Kedatangan/Keberangkatan dari Semarang Tawang ke Jakarta

Kereta Api Fajar Utama (Bisnis)

Stasiun
(Station)
KA 111

Kedatangan
(Arrival)

Keberangkatan
(Departure)

Sm.Tawang
08.00
Weleri
08.35
08.37
Pekalongan
09.18
09.22
Pemalang
09.49
09.52
Tegal
10.15
10.20
Cirebon
11.20
11.27
Jatinegara
14.06
14.08
Pasarsenen
14.17

 

Kedatangan/Keberangkatan dari Semarang Tawang ke Jakarta

Kereta Api Menoreh (Eksekutif)

tasiun
(Station)
KA 133

Kedatangan
(Arrival)

Keberangkatan
(Departure)

Sm.Tawang
21.00
Weleri
21.33
21.35
Pekalongan
22.13
22.18
Pemalang
22.43
22.45
Tegal
23.06
23.13
Cn.Prujakan
00.04
00.11
Bekasi
02.31
02.33
Jatinegara
02.48
02.50
Pasarsenen
02.59

Kedatangan/Keberangkatan dari Semarang Tawang ke Purwokerto

Kereta Api Kamandaka (Ekonomi AC)

tasiun
(Station)
KA 195

Kedatangan
(Arrival)

Keberangkatan
(Departure)

Sm.Tawang
16.15
Sm. Poncol
16.20
16.25
Weleri
16.58
17.00
Pekalongan
17.41
17.45
Pemalang
18.12
18.14
Tegal
18.37
18.40
Slawi
19.00
19.02
Prupuk
19.34
19.36
Bumiayu
19.57
19.59
Purwokerto
20.39

Sumber : http://kereta-api.info/jadwal-keberangkatan/stasiun-tawang-semarang

info lebih lanjut : www.kereta-api.co.id

  • Dinas Kepemudaan, Olahraga dan Pariwisata
    Kabupaten Kendal
  • Jl. Pemuda No. 17, Kecamatan Kendal, Kabupaten Kendal.
    Kode Pos 51318
  • Telp: (0294) 384464
  • Fax: (0294) 384464
  • Email: disporapar@kendalkab.go.id